Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny - 500 zł (netto)

W środowisku medycznym drenaż limfatyczny traktowany jest jako jeden z podstawowych, najskuteczniejszych zabiegów fizykalnych wspomagających leczenie oraz profilaktykę powstawania obrzęków.
Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi po całym dniu ? takiego uczucia doświadcza ponad połowa Polek. To objawy zaburzonego krążenia krwi i limfy w nogach.
By zapobiec uszkodzeniu żył i zastawek, zawarta we krwi woda przenika przez ściany naczyń do okolicznych tkanek. Ciśnienie w żyłach zmniejsza się, ale nogi obrzmiewają. Rozciągane ponad miarę żyły z czasem przekształcają się w żylaki.
Zabieg ma działanie oczyszczające i detoksykujące, usuwa z organizmu szkodliwe substancje. Jest on szczególnie zalecany podczas pierwszej fazy odchudzania, ponieważ toksyny są najczęściej zgromadzone w tkance tłuszczowej. Drenaż poprawia przemianę materii oraz stymuluje mikrocyrkulację.
Doskonale wspomaga walkę z cellulitem. Jest również skuteczną i szybką metodą pozbycia się obrzęków, będących wynikiem zastoju krwi i limfy.

Program kursu.

  1. Drenaż limfatyczny ? wiadomości ogólne
  2. Masaż limfatyczny:
    1. Kończyny górnej
    2. Kończyny dolnej
    3. Grzbietu

Kurs obejmuje 10 godzin

ZAKOŃCZONY CERTYFIKATEM W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM.