„CIS - Ciekawie-Inspirująco-Społecznie”
„CIS - Ciekawie-Inspirująco-Społecznie” nr FEWM.09.01-IZ.00-001/24
Lider : Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej
Partnerzy: Edukacyjna Szansa AZIRO Luiza Gallus
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!
Okres realizacji : 1.04.2025 - 31.12.2025 r.
Celem projektu jest podniesienie aktywności społeczno-zawodowej oraz zdolności do podjęcia zatrudnienia 24 os. dorosłych (20K/4M) pozostających bez zatrudnienia, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących pow. olecki , gołdapski, ełcki: gm. Stare Juchy; dzięki udziałowi w formach wsparcia zaproponowanych w projekcie i dopasowanych indywidualnie do potrzeb odbiorczyń/odbiorców.
Projekt zakłada zastosowanie zindywidualizowanej ścieżki wsparcia dla każdego uczestnika obejmującej:
Diagnoza potrzeb UP z IŚR
Działanie odpowiada na problem braku sprecyzowanego planu wyjścia z niekorzystnej sytuacji społeczno-zawodowej.
Celem realizacji zadania jest opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracji na podstawie zdiagnozowanych indywidualnych potrzeb i możliwości uczestnika projektu. Przedmiotem działania jest przeprowadzona przez psychologa diagnoza psychologiczna. W działaniu diagnostycznym zostanie przeprowadzona przez psychologa identyfikacja powodów pozostawania bez pracy, w tym bierności zawodowej i przygotowania na tej podstawie dopasowany do potrzeb danej osoby indywidualny plan. IŚR przygotowana będzie przez psychologa we współpracy z UP, który pisemnie potwierdza akceptację ścieżki.
Warsztaty kompetencji społecznych
Działanie odpowiada na problem braku/niskiego poziomy kompetencji społecznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Celem realizacji zadania są nabyte/podwyższone kompetencje społeczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie w społeczeństwie. Przedmiotem działania jest nabycie następujących kompetencji :
- rozumienia samego siebie (emocje, cele, silne i słabe stron)
- rozumienia innych (empatia)
- komunikowania celów i potrzeb
- efektywnego pełnienia różnych ról społecznych, współpracy, współdziałania i odpowiedzialności w grupie i otoczeniu
- mówienia i bycia rozumianym
- określania praw własnych i praw innych oraz stawiania granic
- radzenia sobie ze stresem
- prowadzenia wystąpień publicznych
- identyfikacji i rozwijania cech lidera
- pracy zespołowej i zasad wpływania na innych
Indywidualne poradnictwo specjalistyczne
Działanie odpowiada na problem braku zdolności do rozwiązania indywidualnych problemów osobistych stanowiących barierę integracji. Celem realizacji zadania są przezwyciężone/złagodzone indywidualne problemy osobiste stanowiące barierę integracji społecznej. Przedmiotem działania jest przeprowadzenie poradnictwa specjalistycznego w zakresach odpowiadających specyficznym potrzebom uczestników projektu.
W ramach działania oferowane będzie poradnictwo:
-psychologiczne- w tym np.: budowanie motywacji do zmiany swojej sytuacji życiowej, wsparcie w zakresie indywidualnych problemów natury psychicznej, budowanie motywacji do zmian, poczucia własnej wartości.
-rodzinne- w tym np.:-przeciwdziałanie przemocy domowej, wsparcie rodzin wielodzietnych, porady wychowawcze dla rodziców, porady alimentacyjne, rozwodowe, dotyczące podziału majątku.
- antydyskryminacyjne- w tym np.:-pomoc os. doświadczającym dyskryminacji ze względu na płeć, niepełnosprawność, wiek, kolor skóry, światopogląd/ religię, orientację seksualną itd., przeciwdziałanie stygmatyzacji.
Coaching- wsparcie w osiąganiu celów
Działanie odpowiada na problem braku samodzielności i dużego stopnia bierności stanowiących barierę integracji.
Celem realizacji zadania są zbudowana samodzielność i umiejętność podejmowania inicjatywy w dążeniu do integracji społecznej. Przedmiotem działania jest przeprowadzenie wsparcia dostosowanego do specyficznych potrzeb i barier uczestnika projektu. Coach w trakcie sesji indywidualnych będzie pomagać UP przy realizacji celów osobistych i zawodowych, celów związanych z rolą jaką pełni w rodzinie i jednocześnie wpływa na funkcjonowanie całego otoczenia. Spotkania będą miały formę rozmowy o szansach, marzeniach, zagrożeniach oraz perspektywach na przyszłość. Coach będzie asystował UP w osiąganiu poszczególnych wyznaczonych sobie celów. Wsparcie ma za zadanie budować zaradność, samodzielność i aktywność.
Szkolenia z certyfikacją
Działanie odpowiada na problem braku kwalifikacji na które jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Celem realizacji zadania są uzyskane kwalifikacje zawodowe odpowiadające na zapotrzebowanie lokalnym rynku pracy. Przedmiotem działania są wysokiej jakości szkolenia służące zdobyciu, zmianie lub podniesieniu kwalifikacji niezbędnych do wykonywania danego zawodu lub zadań na określonym stanowisku. Szkolenia będą dopasowane do potrzeb i wspierające sytuację zawodową danego uczestnika projektu kończące się uzyskaniem kwalifikacji.
Pośrednictwo pracy
Działanie odpowiada na problem braku/niskiego poziomu umiejętności aktywnego poszukiwania zatrudnienia i nawiązywania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Celem realizacji zadania są podniesione umiejętności poszukiwania pracy i nawiązane kontakty z pracodawcami poszukującymi pracowników. Przedmiotem działania jest pozyskanie oferty pracy, zgodnie z oczekiwaniami uczestnika projektu , które daje szansę na uzyskanie w najkrótszym możliwym czasie spodziewanego efektu, jakim jest zatrudnienie.
Staże zawodowe
Przedmiotem działania jest wyposażenie uczestnika projektu w praktyczne umiejętności wymagane do wykonywania zawodu do którego posiada odpowiednie predyspozycje, przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą, a przez to wzmocnienie jego szansy na znalezienie zatrudnienia.
Okres realizacji 01.04.2025-31.12.2025
REZULTATY
Liczba osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych, objętych wsparciem w programie
24 (20K,4M)
Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie 4 (4K,0M)
Liczba osób biernych zawodowo objętych wsparciem w programie 4 (3K, 1M)
Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu 24(20K, 4M )
Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu 8 (6K, 2M)
Liczba osób poszukujących pracy po opuszczeniu programu 4 (2K, 2M)
Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu 24(20K, 4M)
Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie 3 (2K, 1M)
Łączna kwota projektu: 723 725,40 zł
Dofinansowanie UE: 687 539,13 zł
Kontakt:
Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej
19-400 Olecko
ul. Wojska Polskiego 13
87 520 21 59
biuro@fundacja.olecko.pl
Lider :
Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej
Partnerzy:
Edukacyjna Szansa AZIRO Luiza Gallus
Śledźcie nas na bieżąco! Już wkrótce będziemy dzielić się postępami i rezultatami naszej pracy.
#FEEiM #funduszedlazmian #FunduszeNaZmiany #funduszeEuropejskiedlaWarmiiMazur #FunduszeUE #unia #fundusze #funduszeunijne #AziroGrupa #Innowacyjność #fewim
Pliki do pobrania:
Regulamin - plik
Akceptacja regulaminu - plik
Deklaracja - plik
Furmularz rekrutacyjny - plik
Oświadczenia - plik
Oświadczenie wykluczeni - plik
Przetrwarzanie danych - plik
Umowa uczestnictwa - plik