Rosyjski masaż miodem

ROSYJSKI MASAŻ MIODEM - 500 zł (netto)

Miód jako naturalny produkt, słodki, wysokokaloryczny, konserwujący i leczniczy znajduje zastosowanie od wielu tysięcy lat. Przez całe stulecia, kobiety dla podtrzymania młodości, pięknej skóry i włosów, stosowały kosmetyki zawierające miód. Masaż jest składowa częścią kuracji, ale można go stosować samodzielnie. Robimy masaż całego ciała albo jego wybranych części - pleców, rąk, nóg, kolan, brzucha. Masaż pleców jest stosowany najczęściej, w tym przypadku. Dziś wiemy, że miód działa antybiotyczne, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i odmrożeń, zabezpiecza je przed zakażeniem bakteriami i drobnoustrojami. Poprawia odżywianie tkanek, oczyszcza rany, przyspiesza ziarninowanie i gojenie ran.
Działa więc przeciwzapalnie, regenerująco oraz przeciwbólowo. Miód stosuje się więc do leczenia oparzeń, odmrożeń skóry, trudno gojących się ran, owrzodzeń, ropni, czyraków, wyprysków. Jest również środkiem pomagającym w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry. Stąd jest naturalnym składnikiem wszelkiego rodzaju kosmetyków, nawet tych do skóry delikatnej.
Masaż miodem wyciąga toksyny spod skóry, tkanki podskórnej, mięśni, stawów oraz narządów wewnętrznych. Oczyszcza na poziomie komórkowym, otwiera pory, intensywnie dotlenia, oraz redukuje stres i relaksuje. Ze względu na te zalety masaż miodem jest skuteczniejszy niż sauna i peeling.
Wskazaniami do miodowego masażu są: cellulit, nadwaga, nadciśnienie, nadpobudliwość, depresja, nerwica, spadek nastroju, odwyk nikotynowy, bóle mięśni i stawów, zła kondycja skóry.

Program nauczania:

  • Ćwiczenia uelastyczniające dłonie i palce.
  • Podstawowe wiadomości o masażu.
  • Rodzaje masażu.
  • Wpływ masażu na ustrój (na układ nerwowy, krwionośny, oddechowy, na tkanki, na skórę). Ruchy masażu i ich znaczenie (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oklepywanie, wibracja).
  • Przygotowanie miejsca pracy oraz preparatów i środków do masażu.
  • Przygotowanie pacjenta do masażu.
  • Technika wykonania masażu rosyjskiego na miodzie.

ZAKOŃCZONY CERTYFIKATEM W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM.